Jirka 1. kapitola

13. listopadu 2009 v 22:59 |  Glosy
Omlouvám se kdyby to bylo až tak moc hrozný, je to náš první glos takže mějte ztrpení. Ano, jsem alibistka, xD ale kdo není. Nemohla jsem najít žádnou pořád povídku na glosy tak jsme v týhle alespoň upozorňovaly na chyby :D
Povídku sem raději označila tučně, abyste poznali, kde je povídka a kde naše nesmysly :) Doufám, že se vám to bude alespoň trošku líbit.


Harry Potter ležel na posteli v Zobí ulici č. 4 v Kvikálkově,(tak víme přesně polohu domu...nemáš papír a obálku? Pošlu mu dopis Dáš do něj alespoň bombu? Jistě, nač by mi jinak ta adresa byla)zazvonil mu budík, který před lety(o prázdninách se budí budíkem? To je asi jedinej) opravil(tady je to neukončený, chci tečku a velké písmeno nebo alespoň čárku*dupne si*) podíval se na něj(a nebo tečka!!!) zjistil, že je půl osmé(ha, originální, aspoň, že není dvanáct) dnes mu má být 17 let. Přemýšlel o Voldermortovy, (budu doufat v překlep, který udělám taky) kde tak můžou být ty viteály?(schovaný?)
Věděl, že Ron a Hermiona budou s ním všude(archaismus, no potěš…nebo básník?), kdyby bylo po něho (tak tady jsou dvě možnosti a ani jedna není "něho". První je "jeho" a ta druhá je "něm". + čárka Jsem pro to druhý) zakázal by jim s ním jít, (nechci být stráček sýček, ale nemá tu být tečka? Někde ji oželím, ale v takovém jasném případě?) Hermionu pustí rodiče určitě (potřebuje povolení? Přece by nenechali šílence běhat jen tak volně, myslíš Harryho, Hermionu nebo autora? kam se mu zachce a ničit duši Voldyho) její rodiče jsou mudlové takže jim neřekne, co bude dělat.
Větší starosti měl o Rona paní Weaslyová (neměl pan Weasly, měl paní Weasleyová, chápu…) je velmi starostlivá paní tak nevěděl, jestli Rona pustí ale co vždyť je plnoletý.
Potom mu lezla pořád lezla (no a nevěřili byste, ale lezla) do hlavy Ginny rozhodnutí (wtf? Ztrácím se…), které učinil na konci školního roku nebylo pořád stabilní. (já už taky nejsem)(já s tebou)
Jak tak leží, vyrušilo ho klepání do okna(čárka utekla do země, kde není tak silně potlačována a tečka ji pro jistotu následovala) vstal a otevřel okno (na to bychom nepřišli) přilétla k němu sovička jen o něco větší nePapušík (nePapušík je jeho nová sova? Njn, Hedvika už brzo pojde…teda nejspíš…a on má určitě věštecké schopnosti), na rožeň s ní je zdravá(íl) - původně: na rozdíl - od Papušíka věděl, co je dobré vychování(dám vám hádanku, je to takové podlouhlé a tady to chybí…) nastavila mu nohu, aby mohl rozvázat dopis(moc jednoduchý) a pak odlétla a ztratila se ve tmě, Harry rychle otevřel dopis a v dopisu stálo
Vážený pane Pottere
Ve vašem domě je zaznamenán vzrůst týraných teček, čárek a dvojteček. Prosíme o nápravu do 10 minut, jinak budete exekuován.
Jinak blahopřejeme k dovršení 17 let , které dnes slavíte a žádáme vás aby jste se dostavil 2.8. v11:00h na ministerstvo na zkoušku z přemisťování.
Těšíme se na vaši návštěvu
Wilkie Křížek
Položil dopis vedle jiného na, kterém stálo:
Ahoj Harry
Jak se máš? Mamka tě k nám zve.Hermiona přijede zítra.Na cestě se stavíme na ministerstvu na zkoušku z přemisťování taťka říkal,že ji máš ve stejný den. Přijedeme si pro tebe v10:00h tak měj sbaleno.
Ron
Bylo už osm hodin(a další čárka šla do sutin) Dursleyovy (proč pořád to tvrdý ýčko?, asi tím poukazuje na svou vlastní natvrdlost) budou každou chvíli stávat(tohle by se ale nemělo stávat) a opravdu - čárka byla pryč! za chvíli uslyšel dupání po schodech.
Oblékl se a šel na snídani, když přišel všichni byli už u stolu.
"Dnes ti bude 17 let, (jako bychom to nevěděli už před 130 písmenky) (vážně si pamatují jeho narozeniny?)tvoje matka od nás v 17 odešla (měla snad na vybranou?) tak, doufám,(to je Mr.Doufám, je to oslovení, proto ty ztracené čárky)že nám prokážeš stejnou laskavost",řekla teta Petunie.(milá jako vždycky)(na opravování mezer a přímé řeči už asi vážně nemám)
"Ale jistě odejdu už pozítří(a s velkou radostí)", odvětil Harry(při chytání tečky, která se mu schovala pod gauč)
"Jestli něco provedeš kluku, tak tě hned vyhodím už je ti 17 (před 150 písmenky) takže ta ochrana kterou tě tady ten starý blázen chránil už neplatí", řekl strýc Vernon ("Tak, dětičky, tohle je věta, na které vidíte, jak se nepíší čárky a tečky. A teď ji opravte)
"Nic neprovedu, ale od dneška smím používat kouzla i mimo školu", řekl Harry a rozhodl se pro malou ukázku
"Podívejte", vytáhl hůlku a naplnil si hrnek čajem,(potřebuji si něco dokazovat? Asi, hlavně když jídlo jde maximálně rozmnožit, ale ne zjevit z ničeho, je to přeci Harry Potter ten zvládne i nemožné) všichni Dursleyovi zaječeli, (hysterky)(On si vykouzlil čaj, který nás jisto jistě zabije! Myslíš, že tahle povídka to nezvládá?) potom šel Harry do pokoje.(je to tečka, nebo se mi to jen zdá?)
Další den uběhl jako voda a nastal den(po kterém následoval den, kdy …. A pak také den, ve kterém měl….. no a nakonec taky další rok), kdy měl skládat zkoušku z přemisťování.
Zbudil (já se většinou vzbudimJsi snad Harry?)se už v pět hodin, protože už nemohl usnout tak si šel sbalit balení (sbalit balení nebo mi zase něco ušlo?) mu zabralo tři hodiny, (a to sem myslela, že tak dlouho balim jenom já...Harry o prázdninách utrácel, co?) když dobalil tak se podíval po pokoji jestli na něco nezapomněl viděl,že(chci tohle poslat češtinářovi autora) na stole je pár zpřelámaných brků,právě mu trklo(kéž by to byl minotaurus),že už je mu 17 (250 písmenek a pořád žádný děj, zajímavost a všude jen a jen chyby…)že si mohl sbalit kouzlem(co by pak ale dělal ty tři hodiny že? Nevím, ale možná by se mohla zkrátit tahle kapitola) když už jsem si nemohl sbalit tak si vykouzlím snídani(to je jako v jeho mysli nebo to řekl nebo je to útěkem čárek?) mávl hůlkou a objevila se královská snídaně.(ale jako správný nedočkavec, nesnědl ani sousto)
Když o půl desáté vcházel do obýváku trochu zakašlal(prasečí chřipka?) aby dal najevo svou přítomnost. (našeho chudáčka by si asi jinak nevšimli)
"Tak už konečně odcházíš" ozval se strýc Vernon zpoza novin (a plánoval velkolepou oslavu)
"Jo odcházím" a skutečně se za deset minut se rozzvonil zvonek (přišli o dvacet minut dřív...nebo ten čas měl uběhnou, když tohle čtu?)Harry šel otevřít ve dveřích stál pan Weasley a vedle něho Ron.
"Tak máš sbaleno"?zeptal se Ron (ne, čárky mi chybí)
"Jo hned si dojdu pro kufry", když měl kufry v jednom z ministerských aut (trabant zůstal asi doma) tak šel do obýváku rozloučil se Dursleyovýma, (jako by o to někdo stál) nastoupil do auta které se rozjelo opouštěl Zobí ulici navždy. (a čárky pro jistotu rezignovaly)(to už o všechny písmenka výš)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama