Jirka 2. kapitola

14. listopadu 2009 v 21:20 |  Glosy
Dneska nám chybí zelená Jul, která mi to bohužel neposlala nazpět, ale nevadí. Neni tam opraveno tolik chyb, ale snad vás to nepobouří:)
Hezký čtení


Za tři čtvrtě hodiny dojeli ministerstvo, (Dojeli ministerstvo? Ono před nima utíkalo? Ach to skloňování.) zjistili, že nejsou sami, kdo bude dnes skládat zkoušku z přemisťování, byl tam Nevill (,ale ne čárka) Seasmus (nová postava?) a nějací dva kluci, které neznal s Nevill (úííí) tam byla jeho babička a s Seamasem (uch) tam byl zřejmě jeho otec. (Tečky a čárky si vzaly dovolenou)
Za chvíli přišel Wilkie Křížek, "takže (označení začátku věty budu asi hledat marně...) se přemístíte k Děravému kotli budu tam na vás čekat 5 minut kdo se tam do 5 minut nepřemístí zkoušku neudělal", oznámil a s hlasitým prásk zmizel. (taky zmizim)
Harry na nic nečekal a s prásknutím zmizel znovu měl pocit, že ho někdo protlačil úzkou hadicí (ne, to byl můj smrtící stisk na jeho krku) a objevil se přímo u Křížka za chvíli se objevili všichni ostatní.(ó jak jsou všichni dokonalí)
"Výborně, všichni jste udělali,(nějáká ta slušná a spisovná řeč aspoň u pracovníka ministerstva by tam nebyla?) teď se přemístíme zpět", (ztráta času) řekl a všichni s hlasitým prásk zmizeli.
"Tak co", zeptal se pan Weasley, když se objevili.
"Všichni udělali", odpověděl Ron (smutně mávám tečce)
"No to je skvělé, Neville, půjdeme to oslavit",řekla jeho babička. (I ty pařmenko)
Harry s Ronem a panem Weasleym se přemístili přímo před Doupě.
Přešli jejich (no čí jinej asi) dvorek kde se váleli (shoda autorovi asi nic neříká...) staré holinky a zrezivělé kotliky a vešli dovnitř.
"Ahoj Harry", pozdravila ho paní Weasleyová
"Dobrý den, paní Weasleyová", odpověděl Harry
"Tak co jak jste dopadli"?, zeptala se paní Weasleyová
"Všichni udělali", oznámil šťastně Ron (během pěti minut už podruhý)
"To je výborné můžeme to oslavit s Harryho narozeninami", řekla paní Weasleyová (Jo, tečky šly taky oslavovat)
Ve 2 hodiny přijela Hermiona,zrovna když se Harry dozvěděl, že svatba bude už zítra (kdopak se přemístil tady? Že by další tečka? Myslela jsem, že na to stačí upozornit třikrát až čtyřikrát do jedný kapitoly...)
Když večer vstoupil Harry do kuchyně byla všude tma najednou se ozvalo asi tak deset hlasů. (Asi sem se zbláznil, napadlo Harryho a potom raději vyndal sluchátka z uší)
"Všechno nejlepší,Harry" dole byli Ron, Hermiona, Ginny, Bill, Charlie,Fred a George, Artur, Molly, Pošuk, Tonksová, a Remus, (ještě někdo další? Já se tomu radši vyhnu) všichni se dívali na Harryho pro kterého byl na stole obrovský dort na kterém stálo všechno nejlepší a měl sedmnáct svíček.(to bych fakt neřekla)
"Moc děkuji",řekl překvapeně (ta tečka mě dojímá k slzám)
Jeden po druhém blahopřáli Harrymu k plnoletosti,od Rona dostal knihu s famfrpálovými družstvy, od Hermiony dostal sadu na čištění a zastřihování košťat, manželé Weasleyovy mu koupili pěkný plášť od Lupina (Chudák Remusek v čem bude chodit?) dostal nůž úplně stejný jako, který roztavil na ministerstvu, od Ginny dostal, model kulového blesku Fred s Georgem mu dali obrovskou krabici z jejich obchodu,od Billa a Charlieho dostal boty (od každýho asi jednu) z dračí kůže a od Pošuka a Tonskové dostal knihu Jak se stát bystrozorem,a od Hagrida dostal(dostal, dostal, dostal a já asi dostanu mrtvici) model draka stejný jako na turnaji tří kouzelníků,byli to nejlepší narozeniny jaké zažil.(to říkal i o těch předchozích)
V deset hodin je paní Weasleyová zahnala spát,že mají být na zítřejš svatbu vyspaní. (že? Sakra divně postavená věta a taky jako jedna z mnoha - nepodstatná. Myslím, že ta povídka je dost nepodstatná)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama